ایثار و شهادت / اخبار

پانزدهمین مراسم سالگرد ارتحال سید آزادگان و ۵۰۷ آزاده شهید برگزار میگردد

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال سید علی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و همچنین یادواره شهدای آزاده ۱۰ خرداد برگزار می گردد ...

پانزدهمین مراسم سالگرد ارتحال سید آزادگان و ۵۰۷ آزاده شهید برگزار میگردد

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال اسوه ایثار و مقامت سید علی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و همچنین یادواره شهدای آزاده برگزار می گردد.

در آستانه سالروز عروج ملكوتي سید آزادگان، همايش گراميداشت ياد و خاطره سید علی اکبر ابوترابی و ۵۰۷ آزاده شهيد همايشي در روز ۱۰ خرداد ماه در سالن انديشه حوزه هنري تهران برگزار مي شود.

اين مراسم که همه ساله با حضور جمعي از آزادگان،خانواده شهداي آزاده برپا مي شود ، یک شنبه ۱۰ خرداد ساعت ۱۷ در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ، خیابان سمیه برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی فرد در سال های ابتدایی جنگ در ستاد جنگ های نامنظم حضور یافت و در سال ۵۹ به اسارت نیروهای بعثی درآمد.

این روحانی مقاوم پس از ده سال اسارت سرانجام در سال ۱۳۶۹، همراه با خیل آزادگان سرافراز به میهن اسلامى بازگشت.

وی که به سید آزادگان معروف بود پس از دوران اسارت به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در ستاد امور آزادگان منصوب شد و همچنین در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.

سرانجام در دوازده خرداد سال ۷۹ در مسیر زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت آیت الله سیدعباس ابوترابی به لقا الله پیوست و پیکر مطهرشان در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد.

 

این مطلب ۴ بار خوانده شده